Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo o "polskich obozach" na cały świat - ocenił szef Rady Europejskiej, były premier Donald Tusk.

Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...

— Donald Tusk (@donaldtusk) 1 lutego 2018

Odniósł się w ten sposób do kontrowersji wokół ustawy wprowadzającej m.in. przepisy, penalizujące przypisywanie polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką.

Reklama

Na wpis Tuska zareagował na Twitterze wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Napisał, że "trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami) - zostawił nam" Donald Tusk.

Świetny moment do żartów.Prawdziwy mąż stanu.Tym bardziej, że b.trudny problem,który próbujemy rozwiązać (może z błędami)-zostawił nam PDT. Ustawa to 1 z wielu elementów polityki historycznej.I każdy,kto nie jest populistą wie,że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach https://t.co/lhY8MyoiCX

— Patryk Jaki (@PatrykJaki) 1 lutego 2018