8 listopada po południu odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z tematów rozmów będzie rekonstrukcja rządu. Nieoficjalne informacje Polskiej Agencji Prasowej potwierdziła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

"W środę odbędzie się spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości, którego tematem będzie ogólna sytuacja polityczna, w tym rekonstrukcja rządu" - poinformowała na Twitterze rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Jutro spotkanie kierownictwa PiS.Tematem spotkania ogólna sytuacja polityczna w tym rekonstrukcja rządu.

— Beata Mazurek (@beatamk) 7 listopada 2017

Reklama

Spotkanie kierownictwa PiS w kwestii rekonstrukcji rządu planowane było na miniony piątek. Zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego. Szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował wówczas, że spotkanie takie odbędzie się w tym tygodniu.

W poniedziałek - jak poinformował rzecznik rządu Rafał Bochenek - premier Beata Szydło przedstawiła szefowi PiS plan rekonstrukcji rządu, która będzie miała charakter strukturalny. Rzecznik powiedział, że zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane i zaznaczył, że "zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych".

Dokonanie zmian w rządzie premier Szydło zapowiedziała pod koniec października; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Powiedziała wtedy, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Rzeczniczka PiS Beata Mazurek powiedziała w poniedziałek, że premier w rozmowie z prezesem PiS przedstawiła głównie zmiany dotyczące struktury rządu, w mniejszym stopniu zmiany personalne, a to oznacza, że z całą pewnością rekonstrukcję rządu trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie.