Podczas spotkania z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim premier Beata Szydło przedstawiła plan rekonstrukcji rządu. Rekonstrukcja będzie miała charakter strukturalny - powiedział rzecznik rządu Rafał Bochenek. Jak dodał, zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane.

- Podczas dzisiejszego spotkania z prezesem Jarosławem Kaczyńskim, zgodnie z zapowiedzią, premier przedstawiła plan przeprowadzenia rekonstrukcji rządu. Będzie ona miała charakter strukturalny - powiedział rzecznik rządu.

Dodał, że "zaproponowane zmiany są obecnie konsultowane, a po ich zakończeniu zostaną ogłoszone". - Zmiany personalne w składzie Rady Ministrów będą wynikiem zaproponowanych zmian strukturalnych - dodał Bochenek.

Reklama

Pytana o to rzeczniczka PiS Beata Mazurek, powiedziała w "Wiadomościach" TVP, że premier w rozmowie z prezesem PiS przedstawiła "głównie zmiany dotyczące struktury, czyli zmiany instytucjonalne". - W mniejszym stopniu zaproponowała zmiany personalne, a to dla nas oznacza jedno, że z całą pewnością tę rekonstrukcję trzeba przeprowadzić łącznie i będzie ona nieco odłożona w czasie - powiedziała. - Terminu nie znam, więc konkretnie nie powiem kiedy, ale na pewno nie będzie to ten termin, o którym wcześniej mówił rzecznik rządu, że to będzie połowa listopada - dodała.

Premier Szydło zapowiedziała pod koniec października, że w najbliższym czasie będą zmiany w rządzie; nie podała kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Zaznaczyła, że poinformuje o nich w ciągu kilkunastu dni.

Kwestia rekonstrukcji rządu miała być tematem zaplanowanego na miniony piątek spotkania kierownictwa PiS oraz liderów partii koalicyjnych. Spotkanie zostało jednak przełożone ze względu na stan zdrowia Jarosława Kaczyńskiego i odbędzie się - jak poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki - w tym tygodniu.