Z okazji 30-lecia Grupy Infor PL otrzymaliśmy wiele gratulacji.LISTY GRATULACYJNE

Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Szanowny Panie Prezesie!

Szanowni Pracownicy i Współpracownicy Grupy INFOR PL!

Panie i Panowie!

Serdecznie pozdrawiam wszystkich zgromadzonych na dzisiejszej gali obchodów trzydziestolecia Grupy INFOR PL. Pracownikom skupionych w niej firm pragnę przekazać jubileuszowe gratulacje oraz życzenia wielu nowych sukcesów. Składam Państwu wyrazy uznania za wytrwałość i kreatywność, z jaką od lat angażują się Państwo w rozwój polskiej branży wydawniczej oraz pluralistycznej przestrzeni medialnej.

Podręczniki, poradniki, opracowania informacyjne i szkoleniowe dla przedsiębiorców, menedżerów, prawników, ekonomistów, księgowych oraz specjalistów w dziedzinach pokrewnych – a także ekspansja w Internecie i na rynku prasy ogólnotematycznej – to dziś najbardziej znane wyróżniki Grupy INFOR PL. Działając w oparciu o długoletnie doświadczenia, INFOR zyskał renomę polskiej firmy, która odniosła sukces pomagając innym polskim firmom, ich właścicielom oraz tysiącom pracowników.

Wyrażam nadzieję, iż właśnie to przekonanie – że rynkowa rywalizacja może i powinna iść w parze z troską o dobro wspólne, że biznes nowoczesny to biznes odpowiedzialny – będzie stale towarzyszyć wszystkim uczestnikom życia gospodarczego w Polsce.

Raz jeszcze gratulując pięknego jubileuszu, życzę Państwu udanego wieczoru.

Z wyrazami szacunku,

Andrzej Duda

Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów Minister Rozwoju i Finansów:

"Dzięki ciężkiej pracy, doskonałemu wyczuciu potrzeb odbiorców i świetnym umiejętnościom zarządczym Prezesa Pieńkowskiego oraz jego współpracowników, Grupa INFOR PL jest dziś miarodajnym źródłem informacji i opinii dla dziesiątków tysięcy polskich przedsiębiorców i specjalistów codziennie sięgających do Dziennika Gazety Prawnej oraz pozostałych tytułów Grupy czy też użytkowników portali internetowych. Profesjonalna marka, którą wieloletnim wysiłkiem udało się Państwu wyrobić, to rzeczywiście wielki powód do dumy".

Jarosław Gowin, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

"Jestem przekonany, że patrząc na minione dekady, musi być Pan dumny ze stworzenia trwałej, niezwykle praktycznej i dynamicznie zmieniającej się platformy służącej fachową wiedzą z szerokich dziedzin prawa, przedsiębiorczości i zarządzania. INFOR stał się dla wielu użytkowników niezbędnym narzędziem w poruszaniu się po ulegających zmianie realiach prawa podatkowego, księgowości, czy kwestiach związanych z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Ludzie cenią waszą solidność, kompetencje, maja do Was zaufanie - to z pewnością największy owoc trzydziestoletniej pracy na rzecz polskiej przedsiębiorczości i kultury prawnej".

Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

"Dziękuję za współpracę przy wyjaśnianiu i popularyzowaniu działań, prowadzonych przez resort rodziny. Fachowe omówienia i komentarze do ustaw, poradniki czy informatory, znacznie ułatwiają Polakom korzystanie na przykład z Programu "Rodzina 500 plus" lub przygotowują do dokonania właściwego wyboru, związanego z obniżeniem wieku emerytalnego.

Wysokie kwalifikacje ekspertów, publicystów i dziennikarzy, zatrudnionych w należacych do INFORu mediach, pozwalają na bezpieczne poruszanie się w niełatwym obszarze legislacyjnym. Ułatwiają zrozumienie świata, w którym żyjemy".

Gertruda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych:

"W imieniu swoim, zarządu i całego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych składam serdeczne gratulacje z okazji 30-lecia powołania do życia Grupy INFOR PL. Od lat z wielkim zainteresowaniem śledzę działalność wydawnictwa INFOR PL i sztandarowej Państwa marki – Dziennika Gazety Prawnej. Państwa działalność wydawnicza i prasowa jest tym bardziej istotna, że przybliża czytelnikom skomplikowaną materię prawną, tłumacząc ją w sposób szeroki, ale jednocześnie niezwykle zrozumiały".

Alicja Adamczak, Prezes Urzędu Patentowego RP:

"Proszę o przyjęcie moich serdecznych życzeń i gratulacji dla całego Zespołu Grupy INFOR PL z okazji doniosłego Jubileuszu 30-lecia działalności na polskim rynku wydawniczym. Działalność kierowanej przez Pana Prezesa firmy stanowi niezwykle chlubną kartę w historii polskich mediów prezentujących tematykę gospodarczą i społeczną. Jestem przekonana, że dzięki najwyższemu profesjonalizmowi reprezentowanemu przez Grupę INFOR PL wydawnictwo będzie w dalszym ciągu umacniać swoją pozycję niekwestionowanego lidera prasy fachowej, odpowiadając tym samym na potrzeby wszystkich środowisk zainteresowanych rozwojem polskiej gospodarki".

Maciej Bobrowicz, Prezes Krajowej Rady Radców Prawnych:

"W imieniu samorządu radców prawnych oraz swoim gratuluję Państwu 30-lecia istnienia wydawnictwa INFOR. Od wielu lat jestem dumny z możliwości współpracy z Wydawnictwem INFOR. Samorząd radcowski ceni dogłębność analiz, wysoki poziom poszczególnych poradników i książek, a przede wszystkim rzetelność dziennikarską. W swoim imieniu chciałbym podziękować redaktorom Dziennika Gazety Prawnej, których artykuły i felietony czytam za każdym razem z wielkim zainteresowaniem. Z okazji 30-lecia Wydawnictwa INFOR chciałbym podziękować za ich rzetelną pracę".

Prof. dr hab. Jadwiga Glumińska-Pawlic, Przewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatkowych:

"W imieniu Krajowej Rady Doradców Podatkowych, swoim własnym oraz całego samorządu zawodowego doradców podatkowych serdecznie gratuluję Państwu pięknego jubileuszu XXX-lecia istnienia Waszej firmy.(…)
Dziękując za dotychczasową współpracę, łączę serdeczne pozdrowienia i życzenia realizacji wszelkich zamierzeń i planów oraz pomyślności tak w życiu osobistym, jak i w życiu zawodowym".

Krzysztof Burnos, Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów:

"Przywiązanie do dziennikarskiej etyki, dbałość o rzetelność przekazywanych informacji, a także liczne ciekawe incjatywy wydawnicze i projekty specjalne sprawiają, że Grupa INFOR PL zajmuje wyjątkowe miejsce na polskim rynku. Doskonale też poradzili sobie Państwo z technologicznymi i biznesowymi wyzwaniami, jakie stanęły w ostatnich latach przed branżą medialną".

Jacek Trela, Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej:

"Z okazji 30-lecia istnienia wydawnictw INFOR gratuluję Państwu znakomitych osiągnięć, na które przez ostatnie trzy dekady wytrwale pracowała rzesza wspaniałych osób. Życzę wszystkim jego pracownikom kolejnych pomyślnych lat i sukcesów na rynku wydawniczym".

Wiesław Podkański, Prezes Izby Wydawców Prasy:

"Z okazji 30-lecia firmy INFOR pragnę w imieniu Zarządu Izby Wydawców Prasy złożyć Panu Prezesowi i całemu Zespołowi wydawniczemu i redakcyjnemu INFOR-u – najserdeczniejsze gratulacje i podziękowania za Wasz wkład w najnowszą historię polskiego rynku prasowego, a także polskiej przedsiębiorczości w ogóle".

Grzegorz Fibakiewicz, Prezes Zarządu Kolportera:

"Z tej okazji pragniemy wyrazić nasze uznanie dla wszystkich pracowników INFOR PL S.A. za wybitny wkład w rozwój polskiego rynku wydawnictw specjalistycznych. Państwa publikacje wspierały proces polskiej transformacji gospodarczej i bez wątpienia miały znaczący wpływ na szeroko pojętą edukację społeczną. Przez lata działalności wykształciliście Państwo imponujące grono dziennikarzy - ekspertów, a swoim czytelnikom wielokrotnie służyliście rzetelną i głęboką wiedzą na temat procesów gospodarczych".

Cezary Stypułkowski, Prezes Zarządu mBank S.A.:

"Składam na Pana ręce serdeczne gratulacje z okazji 30-lecia działalności grupy INFOR. Jestem pełen uznania dla Państwa dotychczasowych osiągnięć. INFOR to czołowa polska grupa wydawnicza. Mają Państwo istotny wpływ na rozwój polskich mediów, dziennikarstwa i wolności słowa".

Halina Choroś, Prezes Zarządu Mazowieckiego Banku Spółdzielczego w Łomiankach:

"W tym szczególnym dniu Jubileuszu 30-lecia istnienia Firmy INFOR PL S.A. składamy na ręce Prezesa Zarządu Pana Ryszarda Pieńkowskiego serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za trud wniesiony w powstanie Firmy oraz nieprzerwane istnienie na rynku. Dziękując za dotychczasową współpracę, życzymy kolejnych wspaniałych rocznic i wspólnych sukcesów w przyszłości".

Izabela Albrychiewicz, Prezes Zarządu MEC Sp. z o.o.:

"Serdeczne gratulacje i wyrazy uznania dla INFOR PL S.A. z okazji 30 lecia działalności. Z okazji tego wspaniałego jubileuszu pragniemy serdecznie podziękować za dotychczasową, owocną współpracę oraz życzyć dalszych sukcesów w dążeniu do wyznaczonych celów".FELIETONY
Adam Góral Prezes Zarządu Asseco Poland: American dream w polskim wydaniu
Po przemianach ‘89 roku polskie firmy intensywnie zaczęły uczyć się zasad gospodarki wolnorynkowej. Nie miały żadnej taryfy ulgowej. Nawet jeśli działały w różnych branżach, często stawały wobec podobnych wyzwań. Musiały nie tylko skutecznie konkurować ze sobą, lecz także z zagranicznymi korporacjami, które masowo zaczęły otwierać swoje przedstawicielstwa nad Wisłą. Tak było w sektorze wydawniczym oraz w branży IT. Kiedy ponad 25 lat temu założyłem w Rzeszowie niewielką firmę informatyczną, nawet nie śniłem o tym, że dziś Asseco będzie jednym z największych dostawców oprogramowania w Europie, obecnym w ponad 50 państwach na całym świecie. Ta droga wymagała determinacji, wizji oraz szczęścia do ludzi, którzy razem ze mną budowali i wciąż budują naszą firmę. Nie mam wątpliwości, że wszystkie te elementy były niezbędne również Ryszardowi Pieńkowskiemu do stworzenia Inforu, jednej z największych i najbardziej cenionych polskich grup wydawniczych.
Życie nie jest bowiem aż tak proste, że ktoś zakłada firmę i automatycznie wkracza na drogę sukcesu. Aby go odnieść, trzeba dobrze wiedzieć, dokąd się zmierza i odważnie podejmować decyzje – również te o strategicznym znaczeniu. W Inforze od początku wydawano prasę specjalistyczną. To przyciągnęło stałe grono czytelników, które dziś stanowi również istotną część odbiorców Dziennika Gazety Prawnej, ważnego tytułu na polskim rynku medialnym. Tworząc Asseco, również musiałem znaleźć swoją niszę, dlatego podjąłem decyzję o tym, żeby skoncentrować się na oprogramowaniu, a wówczas to był odważny krok w niepewną stronę. Jednak znalazłem pierwszego klienta, który mi zaufał, za co do dziś jestem mu wdzięczny.
Od tamtego czasu nasz świat gwałtownie przyśpieszył. Jako polscy przedsiębiorcy musieliśmy przeskoczyć kilka szczebli w wolnorynkowej edukacji, żeby zawalczyć o swoje miejsce na krajowym i światowym rynku. To, co nas wyróżnia od niemieckich, amerykańskich czy francuskich firm, to przede wszystkim skromność, elastyczność, dbałość o klienta, a nie tylko o wielkość przychodu. Szukamy niestandardowych rozwiązań i odważnie chwytamy szanse na robienie czegoś nowego. Jesteśmy głodni wiedzy, bo to na niej w coraz większym stopniu budujemy przewagę konkurencyjną. To jest nasz american dream, ale wyśniony i realizowany „po naszemu”.
Krzysztof Pietraszkiewicz Prezes Związku Banków Polskich: 30-lecie okiem bankowca
Ostatnie 30 lat na rynku mediów podobnie jak na rynku bankowym było wyjątkowo bogate w wydarzenia. Zarówno w bankowości, jak i w mediach przeplatały się lata trudne, wymagające restrukturyzacji z okresami dynamicznych wzrostów. Obie branże dorastały poprzez konsolidacje i przejęcia, ale też organiczne wzrastanie. Uczyły się rywalizować i konkurować w innych realiach gospodarczych, a także otwierać się na nowe formy kontaktu z klientem. Ostatnie lata są okresem coraz szerszego funkcjonowania nas wszystkich w cyberprzestrzeni, jednak zarówno w bankowości, jak i w mediach widoczny jest pewien konserwatyzm. Wciąż nie sposób wyobrazić sobie banku bez choćby jednego tradycyjnego „okienka”, tak jak i mediów bez tradycyjnej papierowej gazety.
Obserwując zmieniający się rynek mediów, jako bankowiec dostrzegam, jak trudny i wymagający jest to obszar. Zarówno utrzymanie się, jak i rozwój w tej branży wymaga nie tylko intuicji dziennikarskiej, kunsztu menadżerskiego, wielu trudnych kompromisów, ale zawsze pewnej wizji i unikalnego podejścia do biznesu. Przez minione 30-lat Grupa INFOR PL systematycznie wzrastała od małego biura, wydającego w podwarszawskich Łomiankach czasopismo „Prawo Rzemieślnika” po jedną z największych grup wydawniczych w Polsce. Konsekwentna budowa marki pozwoliła stworzyć instytucję będącą swego rodzaju wzorem stabilności i rzetelności przekazu w złożonej tematyce prawno-gospodarczej. Wyważony język i zrozumienie wrażliwej tematyki bankowej charakteryzowały zarówno wydania papierowe, jak i publikacje internetowe. To ważny przymiot w coraz trudniejszym do opisania świecie szybkich zmian gospodarczych, ekonomicznych, politycznych i społecznych.
Z okazji jubileuszu 30-lecia Grupy INFOR PL życzę konsekwentnego i dynamicznego rozwoju w kolejnych dziesięcioleciach, utrzymania wysokich standardów wydawniczych i dziennikarskich oraz publikacji zawsze najwyższej próby.
Adam Łącki prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów: Różne branże, podobna historia
Długo można by się zastanawiać, co łączy najstarsze polskie biuro informacji gospodarczej z najdłużej działającym w Polsce wydawnictwem biznesowym. Aby rozgryźć tę zagadkę, trzeba spojrzeć daleko wstecz. Oprócz tego, że obie firmy są pionierami w swojej dziedzinie, mają również podobną historię. W obu przypadkach jeden człowiek od podstaw zbudował imperium, wykorzystując do tego wyłącznie polski kapitał.
Rok 1978 dla Ryszarda Pieńkowskiego był bardzo znaczący. To właśnie wtedy powstała firma, która wydawała czasopismo „Prawo Rzemieślnika”. Później Biuro Informacji Organizacyjno-Prawnej „Inform” przekształciło się w spółkę INFOR, a w 2000 r. w Grupę Wydawniczą INFOR sp. z o.o. Od kilku lat znamy ją pod nazwą INFOR PL SA. Jeden człowiek od jednego małego wydawnictwa dla rzemieślników stworzył wydawniczą potęgę. Podobnie wygląda historia Macieja Kaczmarskiego, właściciela Kaczmarski Group. 25 lat temu otworzył Kaczmarski Inkasso, pierwszą firmę windykacyjną w Polsce. To od niej zaczęła się 25-letnia już historia nowoczesnej windykacji w Polsce. Ale to był dopiero początek. 11 lat później powstało pierwsze biuro informacji gospodarczej – Krajowy Rejestr Długów, potem Rzetelna Firma, potem kolejne spółki, które wspólnie tworzą Kaczmarski Group.
Podejrzewam, że obaj przedsiębiorcy, rozpoczynając działalność nie myśleli o tym, że rozpoczynają budowę wielkich konsorcjów. Nie to było ich celem. Chcieli wspierać przedsiębiorców najlepiej, jak potrafili. I to stało się źródłem ich sukcesu. Misja INFOR-u i Kaczmarski Group jest bardzo podobna. Dziennikarze i eksperci INFOR-u dostarczają przedsiębiorcom wiedzy niezbędnej do poruszania się w coraz bardziej skomplikowanym gąszczu przepisów, regulacji i codziennej biznesowej rzeczywistości, a tym samym pomagają się im rozwijać. Takiego wsparcia udziela też Kaczmarski Group. Krajowy Rejestr Długów to źródło nieocenionej wiedzy o kontrahentach i konkurentach, Kaczmarski Inkasso (windykacja) i NFG (e-faktoring) pomagają utrzymać płynność finansową, Rzetelna Firma dba o reputację.
Interesujące jest też to, że w obu przypadkach mamy do czynienia z dynamicznym rozwojem w oparciu wyłącznie o polski kapitał. Czas płynie, pokolenie twórców powoli oddaje stery młodzemu pokoleniu. INFOR stoi przed sukcesją, Kaczmarski Group jest w jej trakcie. Jestem pewien, że w obu przypadkach ten proces przebiegnie bardzo sprawnie, a nasze firmy w dalszym ciągu będą z sukcesami wspierać polską przedsiębiorczość.