MEN wylewa nauczycieli z kąpielą. Resort zapomniał o systemie bolońskim

nauczyciel, tablica
Burzę w środowisku pedagogów i rektorów wywołał pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby do nauczania w szkole były uprawnione osoby z tytułem magistra. ShutterStock
14 września 2015

Eksperci alarmują, że drastycznie może się obniżyć poziom nauczania. Resort edukacji, wprowadzając tylko obowiązkowy tytuł magistra dla nauczycieli, zapomniał, że szkoły wyższe działają w systemie bolońskim

2307187-.jpg
Co dziesiąty student na pedagogice

Burzę w środowisku pedagogów i rektorów wywołał pomysł Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby do nauczania w szkole były uprawnione osoby z tytułem magistra. Taką zmianę resort zaproponował w nowelizacji rozporządzenia w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 1264). Nowe przepisy mają obowiązywać od 1 września 2016 r.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381453mega.png
381439mega.png
381484mega.png