Na które certyfikaty, przyznawane żywności, warto zwracać uwagę? Kto i na jakich zasadach je przyznaje? Co oznacza w praktyce "ekologiczna żywność"?

Coraz częściej szukamy sprawdzonych produktów spożywczych, chętnie z certyfikatami potwierdzającymi ich jakość. Gotowi jesteśmy nawet więcej za nie płacić. Świadomy konsument chciałby więc wiedzieć, kto takie certyfikaty przyznaje, na jakich zasadach, jak ich szukać i jak rozpoznać.

O tym w kolejnym odcinku podcastów poświęconych roli Polskiego Centrum Akredytacji opowie Joanna Skrzypczak, koordynatorka w Dziale Akredytacji Badań i Certyfikacji Żywności w Polskim Centrum Akredytacji.

„DGPtalk: 20 lat Polskiego Centrum Akredytacji”

„DGPtalk: 20 lat Polskiego Centrum Akredytacji” to seria podcastów, w których opowiemy, czym zajmuje się PCA i jak dba o nas, konsumentów, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Przyjrzymy się też, w jaki sposób pomaga polskim przedsiębiorcom w ekspansji na rynki zagraniczne. Jakość i bezpieczeństwo, gdy chodzi o żywność, badania laboratoryjne, szeroko rozumianą produkcję, nadawanie uprawnień i wiele innych, są dla nas wszystkich ważne, a PCA poprzez nadawane akredytacje, to właśnie gwarantuje.