Już na początku 2012 r. zostanie uruchomiony w trybie pilotażowym system rozliczeń płatności natychmiastowych. Pozwoli on na realizację błyskawicznych przelewów międzybankowych bez pośredników. Które instytucje finansowe jako pierwsze zaoferują takie rozwiązanie? Jak wdrożyć w banku system rozliczeń płatności natychmiastowych? Na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać odpowiedź podczas spotkania Klubu e-biznesu, organizowanego przez Krajową Izbę Rozliczeniową S.A. – operatora systemu.

Przedstawiciele KIR S.A. zaprezentują nie tylko zasady funkcjonowania i perspektywy rozwoju systemu rozliczeń płatności natychmiastowych, ale także warunki techniczne niezbędne do uruchomienia usługi w bankach. System zostanie zaprezentowany również z perspektywy banków. Przedstawiciele PKO BP, Banku Zachodniego WBK i BRE Banku przedstawią praktyczne i biznesowe aspekty wdrożenia systemu w bankach.

- Podczas spotkania Klubu e-biznesu przedstawimy założenia systemu i podzielimy się najnowszymi informacjami dotyczącymi stanu realizacji projektu. Będzie to doskonała okazja do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. implementacji systemu i wymagań jakie należy spełnić, by zaoferować to rozwiązanie swoim klientom – mówi Kazimierz Małecki, Prezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.

Spotkanie Klubu e-Biznesu odbędzie się 14 grudnia br. w warszawskim Hotelu Hyatt.

Spotkanie będzie transmitowane on-line na portalu Bankier TV. Transmisja dostępna będzie w dniu 14 grudnia br. w godz. 10.00 – 13.00 pod adresem: http://bankier.tv/klub-e-biznesu-10135.html

Patronami medialnymi spotkania są: Dziennik Gazeta Prawna, Gazeta Finansowa, Bank, Gazeta Bankowa oraz portal alebank.pl.