Rząd pracuje nad wprowadzeniem Fundacji Rodzinnej. Na czym ma ona polegać?

Nie ma sensu, by polskie rody wyprowadzały majątek za granicę. Lepiej, by wieloletni dobytek pozostał nad Wisłą. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotuje stosowne przepisy.
Sukces biznes korona bogactwo siłaShutterStock
4 września 2019

Nie ma sensu, by polskie rody wyprowadzały majątek za granicę. Lepiej, by wieloletni dobytek pozostał nad Wisłą. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii przygotuje stosowne przepisy.

Majątek do fundacji
Majątek do fundacji

Chodzi o tzw. fundacje rodzinne. Harmonogram prac zakłada, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni zostanie opublikowana zielona księga z propozycjami rozwiązań. Biznes będzie miał kilka tygodni na odniesienie się do urzędniczej oferty. Jeśli ta spotka się z uznaniem, projekt ustawy wprowadzający fundacje rodzinne do porządku prawnego będzie jednym z pierwszych Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii po sformowaniu nowego rządu. Oczywiście, o ile obecne osoby decyzyjne pozostaną u steru.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381542mega.png

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.