Polacy stawiają na zdrowie i energię. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom

Napój w puszce Fot. Shutterstock
Firmy rozszerzają oferty napojów zdrowych albo proponują napoje słodzone niskokalorycznym słodzikiem naturalnymShutterStock
26 lipca 2012

Polacy zaczynają się interesować zdrowym stylem życia i dietą. Słodzone cukrem produkty nie pasują do tego modelu. Hitem stają się napoje, które nie tylko gaszą pragnienie, lecz także wzmacniają organizm.

923180-i02-2012-144-00000140a-802.jpg
Co pijemy najchętniej

Przed igrzyskami olimpijskimi w Londynie toczyła się zażarta dyskusja na temat tego, czy producenci niezdrowej żywności powinni być sponsorami imprez sportowych. Jacques Rogge, przewodniczący Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl), stwierdził w wywiadzie dla dziennika „Financial Times”, że rosnące koszty organizacji igrzysk utrudniły jego komitetowi trzymanie się wieloletniej hierarchii wartości, wśród których jest ochrona zdrowia. Jak dotąd w opinii organizatorów wpisywała się w nią świetnie Coca-Cola, która jest związana z igrzyskami od 1928 r. Jednak choć koncern przedłużył kontrakt na sponsorowanie imprezy, nie jest wykluczone, że następnym razem może otrzymać decyzję odmowną. Świat stawia na zdrowie i przestaje pić słodzone cukrem napoje.

Pozostało 99% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna
Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381542mega.png

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.