Budynek, w którym znajduje się siedziba władz miasta Biełgorod w Rosji, położonego niedaleko granicy z Ukrainą, został we wtorek uszkodzony w wyniku ataku drona; dwie osoby doznały obrażeń - poinformował niezależny rosyjski portal Meduza za komunikatem mera Biełgorodu Walentina Diemidowa.

Na skutek nalotu bezzałogowca doszło do zniszczenia fasady budynku - przekazał Demidow. Przewodniczący miejskiej administracji opublikował na Telegramie zdjęcia ukazujące konsekwencje ataku (https://tinyurl.com/2ecpxeb4).

Naloty dronów

We wtorek od wczesnych godzin porannych z wielu regionów Rosji napływają doniesienia o nalotach dronów i pożarach. Władze centralne i regionalne powiadomiły, że w nocy zestrzelono 25 ukraińskich bezzałogowców w dziewięciu regionach kraju. Informowano też o uderzeniach w magazyny paliw w obwodach niżnonowogrodzkim i orłowskim oraz pożarze w pobliżu elektrowni cieplnej w Petersburgu.

Tego samego dnia Legion Wolność Rosji i Batalion Syberyjski, rosyjskie formacje walczące po stronie Ukrainy, wkroczyły do obwodów kurskiego i biełgorodzkiego w Rosji w ramach wspólnej operacji i prawdopodobnie opanowały miejscowość Tiotkino.

Partyzanci uderzają w wybory w Rosji

Media opozycyjne wobec Kremla podkreślają, że działania partyzanckie w pobliżu granicy, które trwają z przerwami od ubiegłego roku, są po raz pierwszy realizowane z użyciem czołgów, a poranne wydarzenia mogą mieć związek z wyborami prezydenckimi w Rosji, zaplanowanymi na 15-17 marca.

Również we wtorek w obwodzie iwanowskim rozbił się wojskowy samolot transportowy Ił-76. Według rosyjskiego resortu obrony na pokładzie maszyny znajdowało się 15 osób.

Kilka dni temu media powiadomiły o uderzeniach dronów w obiekty przemysłowe ważne dla rosyjskiej branży zbrojeniowej - Michajłowski Kombinat Wydobywczo-Przetwórczy w Żeleznogorsku w obwodzie kurskim, a także zakłady metalurgiczne koncernu Siewierstal w Czerepowcu w obwodzie wołogodzkim. (PAP)

szm/ adj/