Legion Wolności, Rosyjski Korpus Ochotniczy oraz Batalion Syberyjski wkroczyły na terytorium obwodów kurskiego i biełgorodzkiego w Rosji. Zgodnie z doniesieniami od Ukraińskiej Dywersyjnej Grupy Rozpoznawczej, w rejonach przygranicznych dochodzi do intensywnych starć.

Dywersanci z grup najemnych i paramilitarnych po raz kolejny weszli w głąb Rosji. " - poinformował portal Nexta. W wioskach mieszczących się przy granicy doszło do strzelaniny, zaś a lokalni mieszkańcy odnotowali ruchy czołgów.

Film z ataku na Rosję

Członkowie organizacji Legion Wolności Rosji udostępnili początkowo filmik, który ma ukazywać moment przekraczania granicy. Następnie zamieścili kolejne wideo, w którym ogłaszają, że ich celem jest udział w wyborach prezydenckich w Rosji.

"Jak wszyscy nasi współobywatele, w Legionie marzymy o Rosji wyzwolonej spod dyktatury Putina. Ale nie tylko marzymy: ciężko pracujemy, aby te marzenia urzeczywistnić. Odzyskamy naszą ziemię centymetr po centymetrze od reżimu. Rosjanie będą spać spokojnie, nie będą bać się dzwonka do drzwi, nie będą bali się powiedzieć, co myślą. Rosjanie będą głosować na kogo chcą, a nie na kogo muszą. Rosjanie będą żyć swobodnie" - napisali w mediach społecznościowych.

Legion Wolności Rosji i jego rajdy

Podobne akcje organizowane z udziałem Legionu Wolności Rosji są regularnie. W grudniu ubiegłego roku formacja zbrojna składająca się z Rosjan sprzeciwiających się aktualnym rządom w swoim kraju poinformowała, że jej członkowie weszli na teren obwodu biełgorodzkiego, docierając kilka kilometrów w głąb kraju.