Holandia przekaże Ukrainie 200 rakiet przeciwlotniczych Stinger, by pomóc lepiej bronić się przed atakami Rosji - przekazał holenderski rząd w oświadczeniu w sobotę. Sprzęt wojskowy ma być przekazany tak szybko, jak to tylko możliwe - podało ministerstwo obrony Holandii.

Pomoc została udzielona na prośbę Ukrainy - wyjaśnił resort, podkreślając, że inne uprzednio obiecane przez Holandię wsparcie już zostało wysłane na Ukrainę. Wśród wysłanej pomocy były m.in. broń, radary i hełmy.

W osobnym oświadczeniu resortu napisano, że holenderska misja dyplomatyczna we Lwowie, z powodu pogarszającej się sytuacji bezpieczeństwa, została zamknięta. Personel dyplomatyczny został przeniesiony do Polski, skąd będzie dalej pracował - przekazano.

Holandia wcześniej ewakuowała swoje przedstawicielstwo z Kijowa na zachód kraju, do Lwowa - przypomina agencja Anatolia.

W sobotę na Ukrainie trzecią dobę trwa inwazja wojsk rosyjskich na ten kraj. W czwartek nad ranem 24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę z trzech kierunków.