Ministerstwo sprecyzowało, że do nienotowanego wcześniej wzrostu zakażeń doszło też w ujęciu infekcji przypadających na 100 tys. obywateli. Wskaźnik ten przekracza już 1500 przypadków.

Z szacunków resortu zdrowia wynika, że do środowego wieczora w Hiszpanii potwierdzono łącznie 6,13 mln infekcji, a także 89,3 tys. ofiar śmiertelnych związanych z koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 78 pacjentów chorych na Covid-19.

W środę wieczorem w hiszpańskich szpitalach leczyło się z infekcji koronawirusem 10,4 tys. osób, z których blisko 1,8 tys. na oddziałach intensywnej terapii.

Reklama

Hiszpańscy komentatorzy wskazują, że pomimo rekordowej liczby nowych zakażeń grono przyjętych do szpitali podczas ostatniej doby nowych pacjentów z Covid-19 była stosunkowo niewielka – 559.

W środę po południu międzyregionalna komisja ds. zdrowia, w której skład wchodzą przedstawiciele władz wspólnot autonomicznych i ministerstwa zdrowia Hiszpanii, zatwierdziła skrócenie kwarantanny dla osób zainfekowanych koronawirusem. Zgodnie z przyjętym jednomyślnie dokumentem osoby zakażone SARS-CoV-2 zamiast 10-dniowej izolacji będą zobowiązane teraz do 7-dniowej kwarantanny.

Marcin Zatyka (PAP)