„Żadna kwota pieniędzy nie jest w stanie poradzić sobie z intensywnym bólem lub traumą spowodowanymi tą śmiercią rodzinie George'a Floyda i mieszkańcom naszego miasta - powiedziała przewodnicząca rady Lisa Bender.

Na konferencji prasowej, brat Floyda, Philonise Floyd, powiedział dziennikarzom: „chociaż mojego brata tu nie ma, jest tu ze mną jego serce." „Gdybym mógł go odzyskać, oddałbym to wszystko”. Floyd, zmarł 25 maja 2020 roku po zatrzymaniu na podstawie podejrzenia próby wykorzystania sfałszowanego 20-dolarowego rachunku w supermarkecie. Były policjant Derek Chauvin został sfilmowany przez kamery ochrony i przechodniów, gdy przyciskał kolano do szyi Floyda, przyduszając go do ziemi przez 8 minut i 46 sekund, gdy Floyd wielokrotnie powtarzał, że już nie może oddychać.

W czwartek sędzia hrabstwa Hennepin Peter Cahill przywrócił oskarżenie o morderstwo trzeciego stopnia przeciwko Chauvinowi. Proces ma rozpocząć się 29 marca. Wraz z Chauvinem, przed sądem staną trzej inni byli policjanci, którzy uczestniczyli w aresztowaniu Floyda - Thomas Lane, J. Alexander Kueng i Tou Thao - im również postawiono zarzuty karne.Wszyscy czterej są zwolnieni za kaucją.