Państwowa Komisja Wyborcza Opublikowała listę nazwisk wszystkich kandydatów, którzy zdobyli mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W wyborach do PE KO zdobyła 21 mandatów, PiS - 20, Konfederacja - 6, Trzecia Droga (PSL i Polska 2050) - 3 i Lewica - 3.

O liczbie mandatów, które przypadły poszczególnym komitetom wyborczym, poinformował na poniedziałkowej konferencji prasowej szef PKW sędzia Sylwester Marciniak.

W porządku numerów list wyborczych Trzecia Droga (lista nr 1) otrzymała 3 mandaty, Konfederacja (lista nr 2) - 6 mandatów, Koalicja Obywatelska (lista nr 5) - 21 mandatów, Lewica (lista nr 6)- 3 mandaty, a Prawo i Sprawiedliwość (lista nr 7) - 20 mandatów.

Szef PKW wymienił też komitety wyborcze, które nie uzyskały prawa do podziału mandatów. Są to komitety wyborcze: Bezpartyjnych Samorządowców, Polexitu, Normalnego Kraju, Polski Liberalnej - Strajku Przedsiębiorców, Ruchu Naprawy Polski oraz Głosu Silnej Polski.

W wyborach do Parlamentu Europejskiego - według oficjalnych danych, które PKW podała w poniedziałek - Koalicja Obywatelska zdobyła 37,06 proc. głosów, Prawo i Sprawiedliwość - 36,16 proc., Konfederacja - 12,08 proc., Trzecia Droga - 6,91 proc., a Lewica - 6,3 proc. Frekwencja wyniosła 40,65 proc.

Koalicja Obywatelska

ADAMOWICZ Magdalena
ARŁUKOWICZ Bartosz Adam
BREJZA Krzysztof
BUDKA Borys Piotr
BUŁA Andrzej
GASIUK-PIHOWICZ Kamila
HALICKI Andrzej Witold
JOŃSKI Dariusz
KIERWIŃSKI Marcin Piotr
KOHUT Łukasz Marcin
KOPACZ Ewa Bożena
LEWANDOWSKI Janusz Antoni
ŁUKACIJEWSKA Elżbieta Katarzyna
MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga
NYKIEL Mirosława
PROTAS Jacek
SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk
SZCZERBA Michał Roch
WAWRYKIEWICZ Michał
WCISŁO Marta Anna
ZDROJEWSKI Bogdan Andrzej



















Lewica

BIEDROŃ Robert
SCHEURING-WIELGUS Joanna Izabela
ŚMISZEK Krzysztof Jan

Trzecia Droga

HETMAN Krzysztof Andrzej
JARUBAS Adam Sebastian
KOBOSKO Michał Andrzej

Konfederacja

BRAUN Grzegorz Michał
BRYŁKA Anna Mirosława
BUCZEK Tomasz Wojciech
SYPNIEWSKI Marcin
TYSZKA Stanisław
ZAJĄCZKOWSKA-HERNIK Ewa




Prawo i Sprawiedliwość

BIELAN Adam Jerzy
BOCHEŃSKI Tobiasz Adam
BRUDZIŃSKI Joachim Stanisław
BUDA Waldemar Grzegorz
DWORCZYK Michał Paweł
GOSIEWSKA Małgorzata Maria
JAKI Patryk Tomasz
KAMIŃSKI Mariusz
MALĄG Marlena Magdalena
MULARCZYK Arkadiusz
MÜLLER Piotr Józef
OBAJTEK Daniel
OZDOBA Jacek Dawid
RZOŃCA Bogdan Józef
SZYDŁO Beata Maria
TARCZYŃSKI Dominik
WĄSIK Maciej Roman
WIŚNIEWSKA Jadwiga Maria
ZALEWSKA Anna Elżbieta
ZŁOTOWSKI Kosma Tadeusz