– Polska potrzebuje być na tak. My wszyscy powinniśmy być na tak – mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji samorządowej.

W sobotę w podwarszawskich Szeligach odbyła się konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości. Lider ugrupowania Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia ocenił, że od 13 grudnia zeszłego roku mamy do czynienia z rządem, który nieustannie mówi "nie".

"Przede wszystkim mówi, że nie będzie kontynuował, ale mówi także, że nie będzie inwestował, że nie będzie naprawiał, że nie będzie podejmował przedsięwzięć, które już są zaawansowane. Natomiast bardzo często lubi się posługiwać słowem +likwidacja+. Można powiedzieć, jest to rząd likwidatorów" – powiedział szef PiS.

Jak dodał, jest to rząd, który podjął wysiłek zmierzający ku temu, by coś, co działo się w Polsce, co było dla Polski bardzo dobre, zostało zlikwidowane.

Kaczyński o potrzebach Polski

"Polska potrzebuje być na tak. My wszyscy powinniśmy być na tak" – powiedział. "My musimy być na tak dla inwestycji, na tak dla rozbudowy tego wszystkiego, co zostało już podjęte. Na tak dla różnego rodzaju innowacji, na tak przede wszystkim dla rozwoju" - kontynuował Kaczyński.

Jak zaznaczył, o tym jednak niewiele obecnie słychać. "Można powiedzieć, że Polska szła pod naszymi rządami drogą rozwoju, drogą ku temu, by polski naród – to słowo odnosi się do każdego obywatela – żył lepiej, żeby szło ku dobremu" – przekonywał.

Dodał, że z tej drogi "weszliśmy w jakiś zaułek, z którego nie bardzo widać wyjście". Kaczyński ocenił też, że to należy przerwać.

"Dlatego musimy dzisiaj, tu ze stolicy Polski powiedzieć głośno: jesteśmy na tak. Polska powinna być na tak" – wezwał.

"Jesteśmy na tak dla rozwoju, jesteśmy na tak dla budowania. Jesteśmy na tak dla wszystkiego, co tworzy naszą dobrą przyszłość, ale przede wszystkim dla inwestycji, dla tych małych, lokalnych, ale także dla tych wielkich: dla CPK, dla atomu, elektrowni atomowych, dla wielkiej chemii, dla regulacji Odry, dla portów, a szczególnie tego kontenerowego w Świnoujściu, ale dla portów w ogóle. Dla wielkich inwestycji zagranicznych, w ten najnowocześniejszy przemysł" - wymieniał.

"Jesteśmy na tak i wzywamy wszystkich, by byli na tak. To dzisiaj hasło najważniejsze. To jest przekaz tej konferencji" - podkreślił Kaczyński.

Polityk powiedział też, że osiem lat rządów PiS, to było "osiem lat inwestycji, osiem lat postępu dla, w gruncie rzeczy, wszystkich Polaków; postępu, który wszystkim służył".