Sąd Najwyższy uchylił postanowienie o wygaszeniu mandatu Michała Wąsika. Taką informację podało radio RMF FM. Pierwotnie rozpoznanie odwołania obydwu skazanych od decyzji Marszałka Sejmu wygaszającego ich mandaty poselskie zostało wyznaczone na 10 stycznia w Izbie Pracy i Ubezpieczeń Społecznych. To do tej izby sprawy skierował Marszałek Sejmu. Jednak sami zainteresowani złożyli swoje odwołania bezpośrednio do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i spraw publicznych.

Jeszcze dziś rano izba ta nawet nie wyznaczały składu ani terminu. Tymczasem jak informuje Sąd Najwyższy w Izbie Pracy zostało dziś wydane jednoosobowo przez sędziego Romualda Dalewskiego w sprawie Maciej Wąsika. Sąd stwierdził, że Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych jest niewłaściwa do rozpoznania sprawy i przekazał ją do Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych.

Odwołanie zostało natychmiast rozpoznane w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem sędziego Aleksandra Stępkowskiego, czego efektem jest uchylenie postanowienia o uchyleniu mandatu Macieja Wąsika.

Na obecną chwilę w sprawie Mariusza Kamińskiego nie zapadły rozstrzygnięcia, choć zarówno w Izbie Pracy jak i Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, wyznaczono już składy.