Zarząd Polregio podpisał porozumienie z pracownikami dotyczące podwyżki w woj. zachodniopomorskim. Oznacza to, że pracownicy Polregio we wszystkich zakładach przewoźnika od 1 września otrzymają podwyżki wynagrodzenia w wysokości 800 zł - poinformował w piątek kolejowy przewoźnik.

Pracownicy otrzymają podwyżki wraz z pensją za wrzesień, tj. 10 października.

"Dziękujemy marszałkom województw za wsparcie i zaangażowanie w cały proces zwiększenia pensji pracowników Polregio. To sukces negocjacyjny obu stron oraz wymierna korzyść finansowa dla zatrudnionych w spółce. 15 Marszałków wyraziło zgodę na wdrożenie podwyżek m.in. z funduszy pochodzących ze wzrostu sprzedaży biletów, co z kolei jest efektem rekordowych wyników przewozowych spółki" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Polregio Adam Pawlik.

Polregio to największy polski kolejowy przewoźnik pasażerski. Udział firmy w rynku utrzymuje się na poziomie 27 proc. Spółka dysponuje 1700 pociągami, które zatrzymują się na przeszło 1900 stacjach. Większościowym udziałowcem Polregio jest Agencja Rozwoju Przemysłu. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mmu/