Ustawa o podwyższeniu świadczeń w ramach programu Rodzina 500+ do 800 zł z 500 zł na dziecko ma zostać przyjęta przez Sejm w obecnej kadencji, wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego. Z deklaracji wynika, że świadczenie w wyższej wysokości ma obowiązywać od 1 stycznia 2024 r.

"My, oczywiście, realizujemy przedstawiany przez pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego program bardzo konsekwentnie. Ustawa, konsultacje społeczne, przyjęcie na rządzie" - powiedział Morawiecki w Polskim Radiu.

Dopytywany czy ustawa [zostanie przyjęta] w tej kadencji Sejmu, powiedział: "tak, oczywiście ustawa w tej kadencji Sejmu".

Premier przypomniał, że projekt ustawy o autostradach (zakładający bezpłatne przejazdy odcinkami autostrad, zarządzanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad) został już przyjęty przez rząd.

Podczas konwencji PiS w połowie maja br. szef partii Jarosław Kaczyński zapowiedział m.in., że świadczenie 500+ zostanie podwyższone do 800+ od 1 stycznia 2024 r. oraz że także od początku przyszłego roku wprowadzone zostaną bezpłatne leki dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia i dla seniorów po ukończeniu 65. roku. Zapowiedział też wprowadzenie bezpłatnych przejazdów autostradami państwowymi w najbliższym czasie, a autostradami prywatnymi w ciągu najbliższego roku.

(ISBnews)