Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla sołtysów, ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne - powiedział w sobotę w Jaśle (woj. podkarpackie) premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z mieszkańcami, szef rządu złożył życzenia i podziękowania wszystkim sołtysom w dniu ich święta.

"Rząd PiS postanowił przygotować ustawę o specjalnym dodatku do emerytury w wysokości 300 zł dla wszystkich sołtysów, którzy przez odpowiedni czas byli tymi sołtysami. Ta ustawa wkrótce ujrzy światło dzienne" - powiedział premier.

Kolejne pytanie dotyczyło dotyczyło możliwości dofinansowania zakładu zbrojeniowego "Gamrat" w Jaśle. Morawiecki odparł, że rząd dofinansował niedawno, w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej, "wielkie i bardzo ważne projekty, takie jak Huta Stalowa Wola, Jelcz-Laskowice, Autosan".

"Zwrócę się do pana premiera (Mariusza) Błaszczaka, ministra obrony narodowej, który nadzoruje PGZ, aby spojrzał szczególnie na ten zakład (+Gamrat+), bo słyszę, że to jest zakład produkcji bardzo specjalistycznej, bardzo ważny i dlatego na pewno postaramy się wesprzeć finansowo, tak aby ta produkcja była rozwijana, a nie zwijana" - powiedział Morawiecki. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa, Agnieszka Pipała