Prezydent Biden spotka się z prezydentem Dudą, przywódcami B9 i wygłosi przemówienie na temat rocznicy rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Jak powiedziała Jean-Pierre (rzeczniczka Białego Domu) podczas konferencji prasowej, Biden porozmawia z Dudą na temat "współpracy dwustronnej, a także naszych wspólnych wysiłków, by wesprzeć Ukrainę i wzmocnić odstraszanie NATO". Ponadto Biden spotka się z liderami krajów wschodniej flanki NATO skupionych w gronie Bukaresztańskiej Dziewiątki, by potwierdzić zobowiązanie USA do ich obrony.

"Dodatkowo, prezydent Biden wygłosi przemówienie przed rocznicą brutalnej i niesprowokowanej inwazji na Ukrainę, odnosząc się do tego, jak Stany Zjednoczone zmobilizowały świat, by wesprzeć naród ukraiński, który broni swojej wolności i demokracji" - dodała

"Na moje zaproszenie z kolejną wizytą do Polski przyjedzie Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Polska będzie też współgospodarzem szczytu wschodniej flanki NATO i USA. Nasze relacje sojusznicze są silniejsze niż kiedykolwiek" - napisał polski prezydent na Twitterze.

Prezydent USA odwiedzi Polskę w dniach 20-22 lutego; spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą, odbędzie spotkanie z liderami Bukaresztańskiej Dziewiątki i wygłosi przemówienie przed rocznicą rosyjskiej inwazji na Ukrainę - powiedziała w piątek rzeczniczka Białego Domu Karine Jean Pierre