Zespół CSIRT NASK zaobserwował wzmożoną kampanię przeciwko klientom banku ING - poinformowała we wtorek Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa. Dodano, że klienci ING otrzymują wiadomości od nadawców, którzy – podszywając się pod ten bank – informują o zablokowaniu konta.

Eksperci CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformowali, że ich zespół zaobserwował wzmożoną kampanię przeciwko klientom banku ING.

"Otrzymują oni wiadomości od nadawców, którzy – podszywając się pod ten bank – informują o zablokowaniu konta. Powodem rzekomej blokady konta jest brak aplikacji bezpieczeństwa. Przestępcy kierują następnie na specjalnie przygotowaną stronę, która służy do wyłudzania danych do logowania na konto" - poinformowano.

NASK zwróciła uwagę, że w innym wariancie tego ataku oszuści namawiają do zainstalowania na telefonie szkodliwej aplikacji, która również wykrada dane uwierzytelniające.

Sieć pokazała jedną z wiadomości oszustów podszywających się pod ING, w której napisano: "Drogi Kliencie, zauważyliśmy, że nie zainstalowałeś jeszcze naszej aplikacji zabezpieczającej na naszym smartfonie. W związku z tym Twoje konto zostało zablokowane. Aby je odblokować, proszę wykonać wszystkie niezbędne kroki. Po ich zakończeniu wszystkie blokady zostaną ponownie zniesione" - napisali oszuści.(PAP)

autor: Marcin Chomiuk