W poniedziałek w czterech Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego w Polsce egzaminy zostały odwołane. W kolejnych siedmiu ośrodkach egzaminy odbywają się częściowo – poinformował prezes zarządu Krajowego Stowarzyszenia Dyrektorów WORD Janusz Stachowi.

W oświadczeniu przesłanym PAP podkreślono, że w poniedziałek na 43 główne ośrodki egzaminacyjne, w 32 placówkach egzaminy odbywają się bez zakłóceń, zgodnie z zaplanowanym harmonogramem. "W związku z absencją egzaminatorów w siedmiu WORD-ach egzaminy częściowo się odbywają, natomiast w czterech zostały odwołane całkowicie” – można przeczytać w oświadczeniu podpisanym przez Stachowicza, który jest też dyr. WORD w Rzeszowie.

W Tarnobrzegu do pracy w poniedziałek nie przyszło 5 egzaminatorów. Jak powiedział PAP dyr. ośrodka Kamil Kalinka, z tego powodu egzaminy zostały częściowo przełożone na inny termin.

„Te osoby, które przyszły do ośrodka rano mogły wybrać, czy chcą przełożyć egzamin czy poczekają i jeszcze w poniedziałek będą mieć egzamin, tylko później, bo musieliśmy rozdzielić egzaminy na te osoby, które pracowały. Natomiast te osoby, które miały wyznaczone późniejsze godziny egzaminu zostały powiadomione, żeby nie przychodziły i wyznaczone zostały im inne terminy” – dodał Kalinka.

W związku z ogólnopolskim protestem egzaminatorów w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego np. w Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Bydgoszczy odwołano w poniedziałek część egzaminów praktycznych na prawo jazdy. Środowisko egzaminatorów domaga się podwyżek i zmiany systemu egzaminowania.

Autor: Wojciech Huk