Prawdopodobnie klub podejmie decyzję o usunięciu go po następnym posiedzeniu klubu - tak wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki o przyszłości senatora Jana Marii Jackowskiego.

Senator Jan Maria Jackowski ma zostać usunięty z klubu PiS za działania i wypowiedzi stojące w sprzeczności ze stanowiskiem klubu - wynika z informacji PAP w kierownictwie klubu Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek senator napisał na Twitterze: "Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym".

Po wtorkowym posiedzeniu klubu PiS Ryszard Terlecki został zapytany w Sejmie, co dalej z senatorem Jackowskim. "Prawdopodobnie klub podejmie decyzję o usunięciu go" - powiedział. Pytany, czemu senator miałby zostać usunięty, szef klubu PiS odparł: "Wypowiada się z niezgodnie z linią polityczną klubu". Dopytywany, kiedy takiej decyzji można się spodziewać, odpowiedział natomiast: "Po następnym posiedzeniu klubu".