Jak wynika z informacji resortu, Grzegorz Piechowiak przyjął nominację na stanowisko sekretarza stanu w resorcie rozwoju, pracy i technologii z rąk wicepremiera Jarosława Gowina. Równocześnie będzie też pełnił funkcję pełnomocnika ds. inwestycji zagranicznych.

Podstawowym zadaniem pełnomocnika będzie koordynacja działań wspierających napływ inwestycji zagranicznych do Polski. Projekt rozporządzenia w sprawie ustanowienia pełnomocnika rządu do spraw inwestycji zagranicznych w Polsce rząd przyjął w poniedziałek. Osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu był wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Według MRPiT Grzegorz Piechowiak to m.in. samorządowiec i dyplomata - w latach 1992–1997 pracował m.in. jako wicekonsul w ambasadzie RP w Rzymie. "W latach 2002-2006 był radnym Rady Powiatu Pilskiego z ramienia Porozumienia Samorządowego, a następnie pełnił funkcję dyrektora Wydziału Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Pile (2006-2007)" - dodano.

Reklama

Od 2017 r. Piechowiak jest członkiem Porozumienia Jarosława Gowina. W obecnej kadencji Sejmu (od 2019 r.) zasiada w Komisji do spraw wewnętrznych i administracji, gospodarki i rozwoju oraz sportu. Jest także przewodniczącym Grupy Bilateralnej Polsko-Włoskiej oraz Zespołu Parlamentarnego ds. Policji, a od 2019 r. członkiem Rady Państwowej Uczelni Stanisława Staszica w Pile.

Grzegorz Piechowiak ma 57 lat. Jest absolwentem socjologii na Wydziale Kościelnych Nauk Historycznych i Społecznych Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie (obecnie UKSW). Ukończył też studia podyplomowe "Zarządzanie przedsiębiorstwem w kryzysie i upadłości" w Wyższej Szkole Zawodowej Kadry dla Europy w Poznaniu. "Posiada licencję syndyka oraz uprawnienia na kandydata do rad nadzorczych jednoosobowych spółek skarbu państwa" - przekazał resort.