Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zmiany w prokuraturze i szkołach: 7 zmian, jakie rząd Szydło wprowadzi najszybciej

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ekspresowe tempo prac nad sześciolatkami W wyjątkowo szybkim tempie idą prace nad ustawą podnoszącą wiek szkolnego startu>> Do czerwca miałaby w ogóle zostać skonsultowane wszystkie zmiany, a obowiązywać - od września. Zgodnie z nowelizacją, od nowego roku szkolnego sześciolatki urodzone do końca sierpnia mogłyby pójść do I klasy tylko pod warunkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego lub uzyskania pozytywnej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. W przypadku dzieci sześcioletnich urodzonych od września do grudnia zarówno przygotowanie przedszkolne, jak opinia poradni byłyby obowiązkowe. Ponadto rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym poszły do I klasy, mogliby ponownie zapisać je od września 2016 roku do I klasy. Opiekunowie mieliby czas na decyzję do 31 marca. Takie dziecko nie podlegałoby promocji do klasy II, a do końca roku szkolnego kontynuowałoby naukę w klasie I lub korzystałoby z wychowania przedszkolnego.
Ekspresowe tempo prac nad sześciolatkami W wyjątkowo szybkim tempie idą prace nad ustawą podnoszącą wiek szkolnego startu>> Do czerwca miałaby w ogóle zostać skonsultowane wszystkie zmiany, a obowiązywać - od września. Zgodnie z nowelizacją, od nowego roku szkolnego sześciolatki urodzone do końca sierpnia mogłyby pójść do I klasy tylko pod warunkiem odbycia rocznego przygotowania przedszkolnego lub uzyskania pozytywnej opinii poradni psychologiczno-pedagogicznej. W przypadku dzieci sześcioletnich urodzonych od września do grudnia zarówno przygotowanie przedszkolne, jak opinia poradni byłyby obowiązkowe. Ponadto rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym poszły do I klasy, mogliby ponownie zapisać je od września 2016 roku do I klasy. Opiekunowie mieliby czas na decyzję do 31 marca. Takie dziecko nie podlegałoby promocji do klasy II, a do końca roku szkolnego kontynuowałoby naukę w klasie I lub korzystałoby z wychowania przedszkolnego. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(6)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Podpisz protest !!!
  2016-01-02 11:26:15
  https://www.protestuj.pl/stop-obcej-interwencji-w-wewnetrzne-sprawy-polski,56,k.html
  10
 • Protestujmy! Scholtz nie bedzie nam MIESZAL !
  2016-01-02 11:10:28
  Wprowadzajmy NORMALNOSC , czym predzej, bo sie dusimy.
  11
 • aurora
  2016-01-02 14:08:04
  A ustawa emerytalna to poszła sie paść?100 dni i ani dnia dłużej,jak sie mówi "A" to trzeba powiedziec "B".nie chcemy byc po raz kolejny oszukani chcemy obniżenia wieku tak jak cały czas obiecywaliście,nie po to szliśmy na wybory żeby byc oszukanym.
  3
 • aj,waj ,giewałt
  2016-01-02 14:24:02
  kolejne koszerne resorciaki odrywane beda od koryta. KOD znowu wyprowadzi dziadków z SB i ORMO na ulice. Aj waj, komuna się sypie.
  12
 • opikunki doroslych niepelnosprawnych.
  2016-01-02 16:28:56
  szydlo opiekunowie doroslych niepelnosprawnych , czekaja na swiadczenia dla swioch podopiecznych trybunal nakazal macie 8 dni na realizacje orzeczenia....opiekunowie czekaja jak nie sejm zajety...............
  2
 • oszukany
  2016-01-04 07:32:33
  Prezydent na nartach a głupi naród czeka na ustawę emerytalna obiecana jako sztandarowa i nie wie,że to pic na wodę.Takiego lekceważenia chyba nikt się nie spodziewał.Czujemy wielki niesmak i żenadę,że daliśmy sie tak omamić.Niespełnione obietnice to jak sztylet w serce.Niedługo kończę 65 lat i myślałem,że po 47 latach pracy dostanę normalną emeryture ale zanosi się,że tylko połowę bo zostałem perfidnie oszukany.szkoda słów.Spełniają tylko to co nic nie kosztuje czyli wymiana prezesów jak zwykle.
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej