Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zobacz, kto nie musi ujawniać swoich oświadczeń majątkowych

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Bronisław Komorowski
Bronisław Komorowski / Newspix / TEDINEWSPIX.PL
Oświadczenie majątkowe szeregowych urzędników muszą być upublicznione w Biuletynie Informacji Publicznej. Podobnie jest z oświadczeniem radnych, burmistrzów, wójtów czy prezydentów miast. Z zasady są one jawne. Zupełnie inaczej jest natomiast z oświadczeniami majątkowymi pierwszoplanowych aktorów życia publicznego. Zgodnie z przepisami nie są jawne oświadczenia m.in.: prezydenta, premiera, ministrów (i sekretarzy, podsekretarzy stanu), dyrektorów departamentów czy sędziów i prokuratorów. Stanowią one tajemnicę prawnie chronioną. Ich ujawnienie zależy od ich zgody.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(3)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • instr 27.11.2013
  2013-11-27 08:10:52
  Więc, jak jest w Polsce Konstytucja, czy jej nie ma?. Dlaczego mnie straszy sie. oświadczeniem majatkowym, zwykłego robola, a tuzy robia co chca? Co za smieszny kraik.
  0
 • jurek
  2015-12-29 20:24:01
  Rasa panow poza kontrola. Wiesniaku o co ty pytasz ? Plac bo inaczej zajmiemy się toba. Zrozumiales cwoku.
  0
 • KRRiT
  2016-05-11 18:17:54
  CBA powinno zająć się wytwórnią filmową czy jest w oświadczeniu czy też dwór zapłacił łapówami i udziały są na królika
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej