Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Marsze milczenia, wiece i msze święte. W całej Polsce uczczono pamięć Pawła Adamowicza [ZDJĘCIA]

Pod hasłem "Stop Nienawiści" w poniedziałek wieczorem przeszedł ulicami Warszawy marsz milczenia. W manifestacji, na której dominowała atmosfera smutku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wzięło udział tysiące osób, w tym politycy różnych ugrupowań. W proteście wzięły udział tysiące osób, obecny był m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i lider PO Grzegorz Schetyna; swoją obecność zapowiadali wcześniej także politycy PiS. "Chciałem bardzo podziękować za obecność tutaj i chciałbym powiedzieć tylko jedno - że dzisiaj nie ma właściwie słów na to, co się stało. Nasze myśli są w tej chwili z rodziną i przyjaciółmi prezydenta Pawła Adamowicza" - powiedział Trzaskowski. Na marszu dominowała atmosfera smutku i zadumy, śmierć prezydenta Adamowicza uczczono minutą ciszy, a także odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Wiele osób trzymało w dłoniach zapalone znicze, pojawiły się też tabliczki z napisami "Stop agresji" i "Dość propagandy". W rozmowie z dziennikarzami protestujący przeciwko przemocy wyrażali żal z powodu śmierci prezydenta Gdańska i apelowali o przeciwdziałanie mowie nienawiści.
Pod hasłem "Stop Nienawiści" w poniedziałek wieczorem przeszedł ulicami Warszawy marsz milczenia. W manifestacji, na której dominowała atmosfera smutku po śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, wzięło udział tysiące osób, w tym politycy różnych ugrupowań. W proteście wzięły udział tysiące osób, obecny był m.in. prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i lider PO Grzegorz Schetyna; swoją obecność zapowiadali wcześniej także politycy PiS. "Chciałem bardzo podziękować za obecność tutaj i chciałbym powiedzieć tylko jedno - że dzisiaj nie ma właściwie słów na to, co się stało. Nasze myśli są w tej chwili z rodziną i przyjaciółmi prezydenta Pawła Adamowicza" - powiedział Trzaskowski. Na marszu dominowała atmosfera smutku i zadumy, śmierć prezydenta Adamowicza uczczono minutą ciszy, a także odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Wiele osób trzymało w dłoniach zapalone znicze, pojawiły się też tabliczki z napisami "Stop agresji" i "Dość propagandy". W rozmowie z dziennikarzami protestujący przeciwko przemocy wyrażali żal z powodu śmierci prezydenta Gdańska i apelowali o przeciwdziałanie mowie nienawiści. / Agencja Gazeta / Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazeta
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Komentarze(29)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Inspektor Pracy
  2019-01-14 22:36:58
  Kochani wybaczcie ale ponad pół roku temu prawie w jednym czasie "kopło w kalendarz" niedoczekawszy emerytury za prace w szkodliwych i nieb, okradzeni wstecznie Ustawą POmostową dwóch moich przyjaciół z pracy i nikt po Nich żałoby Narodowej nie robił . .........Każdego człowieka szkoda ale mam nadzieje, że Tusk pomodli sie i za Nich i przemyśli co Im uczynił gdyż pozbawiać radości zycia można nie tylko nożem ale i też przyciskiem w Sejmie.
  17
  pokażodpowiedzi (10)
 • Mowa Nienawiści
  2019-02-11 11:51:19
  ............... W przeszłości pewien młody złodziejaszek z patologicznej rodziny ukradł mi samochód. Sędzia spytał się Go dlaczego kradniesz, On bez wahania odpowiedział: "ponieważ Oni mają". Nie uwierzycie ale w głębi serca zrobiło mi się Go żal i nawet troszkę rozgrzeszyłem ponieważ nie miał jeszcze prawa wiedzieć ile trzeba i jak ciężko pracować na takie przedmioty. Po ponad 35 latach mojej pracy pewien dojrzały już , życiowy nierób , były ćpun ze spółdzielni Świetlik i prawie alkoholik, z pomocą wielu innych nierobów życiowych ukradł mi wstecznie ochronę przedemerytalną i wiek emerytalny pomimo, iż pracowałem w szkodliwych i naprawdę nieb warunkach pracy i miałem samych szkodl na ten dzień ich ustawy blisko 29 lat. nie licząc notorycznych sobót i świąt za komuny bez dni zamiennie wolnych a pracowałem bez wakacji i ferii od bardzo młodych lat. Tych ******ów nie potrafię już zrozumieć , nie mają usprawiedliwienia. Ględzą coś o wyższym wieku dożycia ale nie potrafią statystycznie udokumentować jaki jest wiek życia mężczyzn zatrudnionych w przemyśle ciężkim i dlaczego to Oni mieli by pracować dla nich po 52 lata (obecnie 50) nie licząc nadgodzin. Te ******i nawet nie wiedzą ile w ogóle mężczyźni żyją średnio. I to jest ich mord , mord na ludziach którzy dbali o to abyście mieli zapewnione bezpieczeństwo ,energie elektr czy ciepło. Jest to mord ze skutkiem do nadal..Kto za tak odchodzącymi a zatrudnionymi w takich warunkach ogłosi żałobę narodową? a Kto sprawców tego mordu ukara. I to jest moja Mowa Nienawiści do POdłości
  0
 • tby
  2019-01-23 10:18:16
  A wyjaśniono już sprawę tych jego mieszkań, prywatyzacji, darowiz, czy zakazywania marszów niepodległości?
  6
  pokażodpowiedzi (1)
 • POLKA
  2019-01-31 23:33:11
  Takiej "żałoby:" nie było w tym kraju od czasu śmierci Stalina. Wtedy i teraz najbardziej rozpaczali komuniści. Szkoda człowieka ale bez przesady towarzysze!!!!!. Żonka, Małgorzata A. już 2 dni po pogrzebie zaczęła się zastanawiać, czy nie kandydować na europosła i myślę, że Tusk(przyjaciel) jej to załatwi. Szkoda tylko, że takie osły(bydełko) zdradzające naszą ojczyznę reprezentuje z ramienia PO naszą ukochaną Polskę w UE(dla nich nie ważne kto ich trzyma za uzdę, ważne aby dobrze im płacił))
  9
  pokażodpowiedzi (2)
 • Pracownik cmentarza
  2019-01-16 13:52:26
  No cóż to bili tylko wyrobnicy pańszczyźniani. Tacy mają zasuwać niezauważeni, aż do śmierci.
  4
 • waldemar64
  2019-01-23 23:36:47
  A kiedy beatyfikacja ?
  8
 • remick
  2019-02-09 23:56:33
  W całej Polsce uczczono pamięć ... 7 mieszkan i 36 kont bankowych.
  4
 • hmmm
  2019-02-08 11:27:43
  Czyli jego zasługą bylo to tylko że zginął?
  5
 • ed
  2019-02-06 19:08:41
  To nie lepiej było od razu pochować p.Adamowicza na Wawelu.Co za niespójność działań.Msze,marsze,flagi do połowy masztu,żałoba narodowa.Nawet po śmierci s.p.L.Kaczyńskiego tak nie było a Prezydentem wielkim był.Celebrujemy z miłością martyrologię.
  5
 • Natan
  2019-02-12 09:55:26
  Co Wy z tym Adamowiczem żeście oszaleli czy co ?? Co On jakiś król Polski czy zbawiciel !!! Rodzina Jego zrobiła POlityczny pokaz na pogrzebie i po pogrzebie zrobiła show i urządzała sobie wycieczki po telewizjach a nawet pojechali do Brukseli a tam na nich patrzyli jak by z Kosmosu przyjechali !!!! Dajcie spokój faceta zabił szaleniec a Wy odgrzewacie śmierdzące kotlety i sami w GP doprowadzanie do POdtrzymywania i siania nienawiści !!!
  3
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej