Starzy walczą, młodzi leżą: Mieli być bierni i konserwatywni, a wyszli na ulice bronić demokracji

Protestująca strasza kobieta
Protestująca strasza kobietaShutterStock
23 stycznia 2016

50+, bierni społecznie, wykluczeni cyfrowo, konserwatywni. Emerytura, szydełko i ciepły kocyk. I oto nagle seniorzy okazują się najaktywniejszą politycznie grupą w internecie. I wychodzą na ulice.

To jest taki wewnętrzny przymus. Tak długo się walczyło o tę wolność, o demokrację, o niezależne media, że po prostu nam tego szkoda. Wstyd byłoby to stracić – 63-letnia nauczycielka z jednego z warszawskich liceów.

– Pamiętam doskonale, jak się chodziło na protesty, jak kolportowało się bibułę w latach 80. Nie ukrywam, że i teraz mam znowu takie odczucie. Idzie się na protest, a tam znajomi z dawnych lat – lekarz z Poznania, rocznik 1958.

Pozostało 91% treści
Wybierz pakiet i czytaj bez ograniczeń.

Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png