50+, bierni społecznie, wykluczeni cyfrowo, konserwatywni. Emerytura, szydełko i ciepły kocyk. I oto nagle seniorzy okazują się najaktywniejszą politycznie grupą w internecie. I wychodzą na ulice.
To jest taki wewnętrzny przymus. Tak długo się walczyło o tę wolność, o demokrację, o niezależne media, że po prostu nam tego szkoda. Wstyd byłoby to stracić – 63-letnia nauczycielka z jednego z warszawskich liceów.
– Pamiętam doskonale, jak się chodziło na protesty, jak kolportowało się bibułę w latach 80. Nie ukrywam, że i teraz mam znowu takie odczucie. Idzie się na protest, a tam znajomi z dawnych lat – lekarz z Poznania, rocznik 1958.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Bądź na bieżąco ze zmianami w prawie i podatkach.
Czytaj raporty, analizy i wyjaśnienia ekspertów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.