To Beata Szydło jest zwyciężczynią wczorajszej debaty - mówi prezes Polski Razem Jarosław Gowin. Gość radiowej Trójki powiedział, że taką opinię podziela też większość komentatorów.

"Jeżeli Gazeta Wyborcza czy Tomasz Lis twierdzą, że był remis, to znaczy, iż wyraźną zwyciężczynią została Beata Szydło" - mówił Jarosław Gowin. Jego zdaniem, wiceprezes PiS pokonała rywalkę siłą osobowości i przekonań.

"Po jednej stronie mieliśmy osobę o mocnym charakterze i przemyślanych poglądach, bo drugiej - osobę, delikatnie mówiąc - kruchą psychicznie" - dodał Jarosław Gowin. Według niego, Ewa Kopacz nie wykorzystała naturalnej przewagi, wynikającej z tego, że od roku jest premierem.

Jarosław Gowin wyraził nadzieję, że PiS po wyborach będzie mógł rządzić samodzielnie. Nie wykluczył jednak współpracy z Pawłem Kukizem w sprawie konkretnych projektów. Polityk zapewnił, że przygotowuje się do objęcia stanowiska ministra obrony. Rok temu, Jarosław Gowin został członkiem Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezes Polski Razem mówił, że nie chciałby, żeby obecny minister obrony zawierał wielomilionowe kontrakty dla polskiej armii, które zwiążą ręce jego następcy.

Jarosław Gowin apelował do rządu Ewy Kopacz, aby nie podejmował decyzji wiążących dla kolejnej ekipy.