Niespodzianki nie było. Wybory prezydenckie na Białorusi wygrał Aleksander Łukaszenka. Ze wstępnych, oficjalnych wyników głosowania wynika, że na urzędującego prezydenta głosowało 83,49 procent wyborców. Wcześniej podobne wyniki głosowania wskazały sondaże exit polls.
Frekwencja wyniosła prawie 87 procent.

Wieczorem, po zakończeniu głosowania, w centrum Mińska zebrała się na wiecu niewielka grupka młodzieży. Nie pojawili się jednak na nim liderzy opozycji. Młodzi ludzie po przejściu chodnikami trasy, którą 5 lat temu szła duża powyborcza demonstracja, rozeszli się do domów.

Szefowa Centralnej Komisji Wyborczej Lidia Jarmoszyn powiedziała Polskiemu Radiu, że to było wyjątkowo spokojne głosowanie.

- Te wybory były najbardziej bezkonfliktowe w całej historii wyborów współczesnej Białorusi - powiedziała szefowa Komisji. Nie chciała jednak prognozować, czy wybory zostaną uznane za demokratyczne przez obserwatorów OBWE.

Prezydent Aleksander Łukaszenka ocenił, że po wyborach musi zabrać się do pracy, aby zapewnić dalszy rozwój Białorusi.

- Gdyby wybrali innego polityka na prezydenta, to jemu ludzie mogliby na początek wybaczyć pomyłki. Mnie nie wybaczą błędów ani w dziedzinie płac, gospodarki, bezpieczeństwa czy obronności - powiedział Łukaszenka.

Dodał, że jest gotowy na wprowadzanie zmian i reform, nawet rewolucyjnych, ale ma wątpliwości, czy są one potrzebne ludziom.