Podsumowanie działań rządu i wytyczenie kierunku na przyszłość. Premier Ewa Kopacz podkreślała na konwencji PO w Zielonej Górze, że jej formacja zapewni Polakom zbliżanie się do zachodnioeuropejskiego standardu życia.

Ewa Kopacz przypomniała gospodarczy pomysł PO dotyczący podatków. "To budżet państwa będzie tym, który będzie pokrywał składkę ZUS i NFZ" - mówiła premier. Dzięki takiemu rozwiązaniu w kieszeniach Polaków ma zostać 10 miliardów złotych. To - w ocenie Ewy Kopacz - ma zapewnić lepszy start młodym.

"Chcemy normalności. Czy to jest dużo, czy to jest mało? Ja w tej normalności widzę jedno. Widzę młodych ludzi, których stać na to, żeby wziąć kredyt, odpępnić się od swoich rodziców, zamieszkać we własnym mieszkaniu, pójść do pracy i zarabiać tyle, żeby go było stać na spłacenie tego kredytu" - powiedziała w Zielonej Górze Ewa Kopacz.

Premier mówiła, że to rząd PO-PSL "maksymalnie" wykorzystał środki europejskie. Ewa Kopacz przypomniała, że w 8 lat rząd przyczynił się do budowy 5,5 tysiąca żłobków i przedszkoli, a także 2600 orlików. Zapewniła też, że jeszcze w tym roku powstanie 100 domów dziennego pobytu dla seniorów.