Polski ksiądz z watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary ujawnia, że jest gejem. Ksiądz Krzysztof Charamsa w wywiadach udzielonych tygodnikom "Newsweek" i "Wprost" zapowiedział, że po wielu latach życia w ukryciu, musi ujawnić swój homoseksualizm.

Kilka dni temu ksiądz Krzysztof Charamsa skrytykował na łamach "Tygodnika Powszechnego" księdza Dariusza Oko. Zdaniem członka Kongregacji Nauki Wiary, krakowski duchowny używa słów nienawiści, mówiąc o homoseksualizmie czy teorii gender.

Dziś ksiądz Krzysztof Charamsa - sekretarz Międzynarodowej Komisji Teologicznej - ujawnił w filmie zamieszczonym na Youtube, że jest gejem. Duchowny jest wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego i Papieskiego Ateneum Regina Apostolorum. Na co dzień polski ksiądz zajmuje się teologią, filozofią i bioetyką.

W dalszej części swojego oświadczenia ksiądz Charamsa krytykuje księdza Dariusza Oko, zarzucając mu demagogię i kierowanie się ideologią. Watykański duchowny zarzuca również polskim prezydentom, że nie spotykali się z "homoseksualnymi rodzinami". Ksiądz Charamsa przypomina również sprawę 14-latka z Bieżunia, który popełnił samobójstwo po tym, jak jego rówieśnicy szydzili ze sposobu ubierania się chłopca. Zdaniem watykańskiego duchownego, Kościół w Polsce umiał jedynie "podle i ohydnie milczeć".

Ksiądz Charamsa w rozmowie z "Newsweekiem" zapowiedział też, że jutro o 18:00 w centrum Rzymu ogłosi publicznie, że jest gejem. Data jest nieprzypadkowa. Duchowny chce, by jego głos był słyszalny przed rozpoczynającym się w niedziele w Watykanie synodem o rodzinie.