Platforma Obywatelska pozytywnie o wystąpieniu prezydenta na forum ONZ. Wczoraj w Nowym Jorku Andrzej Duda podkreślał, że Polska jest gotowa zwiększać swój udział dziele utrzymania pokoju i bezpieczeństwa. Zapewnił też, że naszemu krajowi zależy na budowie porządku międzynarodowego, opartego na prawie.

Szef klubu PO Rafał Grupiński ocenia, że efekty części spotkań oraz wystąpienia Andrzeja Dudy są pozytywne. Polityk dostrzegł też wyraźną zmianę tonu prezydenta, kiedy mówił o osiągnięciach Polski w ostatnim ćwierćwieczu. Nie mówił już tym językiem, którym mówił w Niemczech (...), tylko mówił o Polsce pozytywnie, pokazując jako przykład dobrych zmian - powiedział. Dodał, że Andrzej Duda wpisał się tym w nurt polityki zagranicznej realizowany przez ministrów spraw zagranicznych - Grzegorza Schetyny i Radosława Sikorskiego.

To ważne - przekonywał Grupiński. Dodał, że kiedy wspólnie realizuje się cele, osiąga się więcej. Odnosząc się do zmiany tonu wypowiedzi prezydenta, polityk Platformy powiedział, że wynika to z poczucia odpowiedzialności. Tam, w Nowym Jorku prezydent przestał po prostu prowadzić kampanię Prawa i Sprawiedliwości - ocenił Rafał Grupiński.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał także w kuluarach sesji ONZ z przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem. Minister Krzysztof Szczerski stwierdził, że była to rozmowa „przyjacielska”.