Platforma Obywatelska ocenia, że propozycje obniżenia podatków, przedstawione przez Nowoczesną, będą kosztować budżet państwa 20 miliardów złotych. Lider nowego ugrupowania Ryszard Petru zaprzecza.

W Warszawie odbył się kongres wyborczy Nowoczesnej. Ryszard Petru przekonywał dziennikarzy, że propozycja wprowadzenia 16-procentowej stawki podatków: PIT, CIT oraz VAT nie zrujnuje budżetu państwa.

- Nasza propozycja jest neutralna została dokładnie policzona -oświadczył Petru.

- Ja bym apelował, by liderzy PO wytłumaczyli swoim posłom własne propozycje podatkowe, a nie szukali dziury w całym. Nasza propozycja jest prosta i uczciwa - deklaruje lider Nowoczesnej.

Petru dodawał, że Nowoczesna jest alternatywą dla PO i Prawa i Sprawiedliwości. Wyborcy nie muszą głosować na te "leniwe partie" - przekonywał lider ugrupowania. Podczas kongresu zaprezentowano "jedynki" z list wyborczych.

Według najnowszego sondażu CBOS-u, na ugrupowanie Ryszarda Petru chce głosować 6 procent ankietowanych. Wczoraj Państwowa Komisja Wyborcza przeprowadziło losowanie numerów list wyborczych. Nowoczesna wylosowała cyfrę 8.