Partia KORWiN zarejestrowała listę kandydatów do Sejmu w pierwszym z 41 okręgów wyborczych. W okręgu siedlecko-ostrołęckim do walki o mandaty przystąpi 24 kandydatów.

Liderem listy jest 24-letni szef siedleckich struktur partii Janusza Korwin-Mikkego Paweł Wyrzykowski. Jak powiedział na briefingu prasowym ugrupowanie liczy na wyższe poparcie niż w ubiegłorocznych wyborach do europarlamentu. Przede wszystkim - jak mówił partia ma szansę zagospodarować elektorat odchodzący od Pawła Kukiza, który - jego zdaniem - nie był rzeczywistym ruchem antysystemowym.

"To był ruch mający wprowadził tylko jednomandatowe okręgi wyborcze, które zabetonowałyby tylko scenę polityczną. Na szczęście ludzie zobaczyli do czego JOW-y prowadzą i zbojkotowali to referendum" - powiedział Paweł Wyrzykowski. Dodał, że według jego wiedzy Ruch Pawła Kukiza ma problemy ze zbieraniem podpisów i może nie zarejestrować list, a wówczas partia KORWiN będzie jedynym antysystemowym komitetem w wyborach parlamentarnych.

Na liście partii KORWiN w okręgu siedlecko-ostrołęckim nie ma znanych nazwisk. Żaden z kandydatów nie jest nawet samorządowcem. Mimo to Paweł Wyrzykowski przekonuje, że są to ludzie znani z aktywności w środowiskach lokalnych, działają m.in. w ruchach pro-life oraz zajmowali się zbieraniem podpisów za przeprowadzeniem referendum w sprawie sześciolatków.

Wybory parlamentarne odbędą się 25 października.