PiS zaprzecza istnieniu tajnego porozumienia Zjednoczonej Prawicy mówiącego o zwiększeniu finansowania partii politycznych z budżetu państwa. Zdaniem rzecznik PiS-u Elżbiety Witek, to kolejny problem wywołany po to, by czymś zainteresować media.
Reklama

"Mamy porozumienie, które obowiązuje, pomiędzy Solidarną Polską, panem Gowinem i Prawem i Sprawiedliwością i nie ma tam absolutnie takiego zapisu"- powiedziała Elżbieta Witek.
Rzecznik PiS powiedziała, że wystarczy popatrzeć na programy partii tworzących Zjednoczoną Prawicę. Dodała, że jeśli chodzi o Jarosława Gowina, jest on wręcz przeciwnikiem finansowania partii z budżetu państwa. PiS jest natomiast zwolennikiem takiego rozwiązania, bo uważa, że "jest to najlepsza forma zachowania demokracji. "I nie zamierzamy tego zmieniać" - zaznaczyła.


O tajnym porozumieniu PiS-u, Solidarnej Polski i Polski Razem Jarosława Gowina w sprawie finansowania partii mówił dziś podczas konferencji prasowej w Sejmie Przemysław Wipler, poseł partii KORWiN.

Powoływał się przy tym na portal kulisy24.pl, według którego w treści tego porozumienia zapisano: "Polsce Razem i Solidarnej Polsce przysługują środki finansowe na specjalny fundusz ekspercki. Warunkiem wypełnienia tego ustalenia jest podniesienie dotacji na finansowanie partii politycznych".