Błąd brytyjskiej policji. Zatrzymany w Londynie Piotr K. nie jest poszukiwanym za zabójstwo pseudokibicem Wisły Kraków.

Brytyjscy policjanci zatrzymali mężczyznę o takim samych imieniu, nazwisku i dacie urodzenia, pozostałe dane są jednak inne. „Rozbieżności potwierdziło ostatecznie zdjęcie zatrzymanego” - mówi IAR podinspektor Mariusz Ciarka z małopolskiej policji - „Z danych, które Brytyjczycy nam przesłali wynikało, że zatrzymany został poszukiwany mężczyzna.
Jednak na przesłanym dziś rano zdjęciu nasi śledczy nie rozpoznali poszukiwanego” - jak zaznacza podinspektor Mariusz Ciarka.

Europejski Nakaz Aresztowania za Piotrem K. nadal obowiązuje. Z kolei zatrzymany przez londyńską policję mężczyzna przebywa w Wielkiej Brytanii i wszystko wskazuje na to, że nie zostanie przetransportowany do Polski. „On jest w dyspozycji brytyjskiej policji,nie wiemy w jakich okolicznościach został zatrzymany” - dodaje rzecznik małopolskiej policji.
Dwa dni temu brytyjska policja poinformowała o zatrzymaniu 28 letniego Piotra K. poszukiwanego za zabójstwo młodego fana Korony Kielce w 2007 roku. Do już drugie raz, kiedy brytyjska policja zatrzymuje nie tego Piotra K., który jest poszukiwany.