- Ruch Kukiza jest otwarty, nie zamknięty, dlatego będą się przyklejać różne świry. To jest nieuniknione - stwierdził na antenie TVN24 Robert Raczyński prezydent Lubina i prawa ręka Pawła Kukiza.

W ostatnim sondażu ruch Pawła Kukiza zanotował 5 proc. spadek poparcia. Raczyński stwierdził, że wynika to z tego, że badanie nie uwzględnia wyborców Kukiza.

- Nasz wyborca to student, nasz wyborca to człowiek, który skończył w tym roku maturę i po prostu wyjechali na chwilę. Być może na wakacje, być może się uczą - powiedział Raczyński.

Jego zdaniem, ruch Kukiza popiera więcej niż 20 proc. Polaków.

Raczyński powiedział, że ruch Kukiza pokazał, że budzi się nowa Polska. - JOW-y są pierwszym etapem uproszczenia instytucji wyborczej, my proponujemy uproszczenie państwa - powiedział.

- W Polsce jest od wielu lat Trybunał Stanu, gdzie jest 16 sędziów, którzy dostają 10 tysięcy miesięcznie i w ciągu 25 lat chyba raz się spotkali. Z takimi instytucjami trzeba walczyć, likwidować, bo one są zbędne. Tak naprawdę to są te instytucje, które pożerają nadwyżkę wypracowaną w wyniku rozwoju gospodarczego, której nie może skonsumować społeczeństwo - powiedział Raczyński.

Polityk potwierdził również, że ruch współpracuje z Centrum im. Adama Smitha.