Brytyjski dziennik powątpiewa, czy kraj otrzymał prawo organizacji Mundialu w 2022 w sposób uczciwy. Komentarz redakcyjny krytykuje kraj przede wszystkim za jego politykę społeczną i międzynarodową.

- Państwo oparte na systemie feudalnym, z potężną podklasą społeczną - tak widzą Katar dziennikarze Timesa. Gazeta porównuje tamtejsze elity do elit Związku Radzieckiego za Michaiła Gorbaczowa.

- Teoretycznie rządzący akceptują zasadę przejrzystości, ale boją się, że zbyt wiele światła ukaże kruchość systemu - czytamy w gazecie.

Times wskazuje na przymykanie w Katarze oczu na prywatne osoby wspierające terroryzm, poniżające warunki, w jakich pracują imigranci, i brak przejrzystości życia publicznego. Dziennik przypomina, że w zeszłym miesiącu aresztowano tam na krótko ekipę telewizyjną BBC.

Times docenia większą otwartość Kataru niż np. Arabii Saudyjskiej. Pisze o inwestycjach na całym świecie, w tym na Wyspach. Jednocześnie jednak dziennik ostrzega: "Katar nie może kryć się za swoją książeczką czekową".