Szał radości w sztabie wyborczym Pawła Kukiza. Kandydat na prezydenta pojawił się przed swoimi sympatykami podczas koncertu w Lubinie. Wystąpienie było bardzo emocjonalne. Kukiz nie zadeklarował jednak kogo poprze w drugiej turze wyborów.

"Polska jest nasza, potrafisz Polsko" - mówił po ogłoszeniu sondaży exit polls. Według nich, wokalista w wyborach prezydenckich zajął trzecie miejsce, zdobywając 20,3 procent głosów.

Kukiz zapowiada wygraną w wyborach parlamentarnych jesienią. "Zmienimy konstytucję i przywrócimy Polskę naszym obywatelom" - mówił kandydat na prezydenta. "Przysięgam, że nikt nigdy nie jest w stanie mnie kupić, nie ma takiej opcji. Chcę żyć dla Polski, ale jeśli trzeba, oddam za nią życie" - podkreślał Kukiz.

Kukiz ma się spotkać z dziennikarzami na specjalnej konferencji prasowej. Nieoficjalnie wiadomo, że ma zaapelować do wyborców, by w drugiej turze głosowali według własnego sumienia.

Według sondaży exit polls, przeprowadzonych przez IPSOS dla telewizji informacyjnych, I turę wygrał Andrzej Duda, zdobywając 34,8 procent głosów. Drugi jest Bronisław Komorowski, który zgromadził 32,2 procent głosów.