Sztab wyborczy kandydata na prezydenta Pawła Kukiza zgłosił na policję złamanie ciszy wyborczej przez serwisy internetowe tvn24.pl, Onet.pl oraz Polską Agencję Prasową - donosi Wirtualna Polska.

Do złamania ciszy miało dojść w artykułach informujących o godzinach otwarcia lokali wyborczych - chodzi o nazwiska kandydatów, którzy ubiegają się o urząd prezydenta RP. Sztab Kukiza uważa, że informacje o kandydatach nie powinny być publikowane w kolejności innej niż alfabetyczna, bo inaczej jest to agitacja. "Serwisy tvn24.pl, Onet.pl oraz Polska Agencja Prasowa umieściły kandydatów w dziwnej, alogicznej kolejności, która mogłaby sugerować i podpowiadać czytelnikom preferencje" - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Miłosz Lodowski ze sztabu prasowego komitetu wyborczego Pawła Kukiza. Sztab ma też pretensję, że Kukiza podpisano jako "muzyka".

Sztab Kukiza opublikował na Facebooku screenshoty artykułów z wymienionych portali oraz z Interii z podpisem: "I na tym właśnie polega polska "demokracja": są "równi" i "równiejsi". Interio - witaj w klubie!!!". Z kolei pod screenem z TVN24 napisano: "Dzieci w Polsce potrzebują pieniędzy. Wkrótce je dostaną. Wydobędziemy je z kasy propagandzistów Systemu."

Sprawa została już zgłoszona na policję, a Lodowski zapowiada, że w poniedziałek zostaną podjęte kroki prawne.Nie wiadomo, czy sztab możliwość złamania ciszy wyborczej zgłosił też do Państwowej Komisji Wyborczej.