Komitet Żydów Amerykańskich krytykuje szefa FBI Jamesa Comeya za sugestię, że Polska była odpowiedzialna za Holocaust. Dyrektor wykonawczy Komitetu David Harris wezwał Comeya do sprostowania i przeprosin.

Według Davida Harrisa słowa Jamesa Comeya były "błędne i niefortunne". Dyrektor wykonawczy Komitetu Żydów Amerykańskich w rozmowie z Polskim Radiem wyraził nadzieję, że szef FBI jak najszybciej wystosuje przeprosiny i sprostowanie. "Nie mam pojęcia czy jego komentarz był celowy czy nieumyślny. Mam nadzieję, że nieumyślny, że wynikał z braku wiedzy.

Jednak niezależnie od tego należy to skorygować"- powiedział. David Harris wyraził zadowolenie ze stanowiska ambasadora USA w Warszawie na temat wypowiedzi szefa FBI. Podkreślił jednak, że Comey powinien tez przeprosić osobiście. "Jeśli ja powiem coś co jest nieprawdziwe, niestosowne lub bolesne to na mnie ciąży odpowiedzialność, by to skorygować" - zaznaczył Harris w rozmowie z Polskim Radiem.

Komitet Żydów Amerykańskich (American Jewish Committee) należy do najbardziej wpływowych żydowskich organizacji w USA. Celem jego działalności jest walka z antysemityzmem i dyskryminacją oraz obrona praw mniejszości. Komitet działa na rzecz wolności religijnej i tolerancji.