Janusz Palikot ma kłopoty. Andrzej Rozenek, jeden z jego najbliższych współpracowników, zrezygnował z funkcji rzecznika partii oraz członka zarządu. Z kolei dwaj posłowie: Łukasz Krupa i Marek Poznański zawiesili swoje członkostwo w partii. Powodem mają być problemy finansowe Twojego Ruchu, a także zaległości w ZUS.
Reklama

Lider Twojego Ruchu Janusz Palikot zapewnia, że były jedynie opóźnienia w płatnościach, ale poza tym wszystko gra. "Póki jestem i funkcjonuję nie będzie końca Twojego Ruchu" - przekonywał Janusz Palikot. Polityk zwrócił się do ZUS o rozliczenie konta, bo osoby odpowiedzialne za finanse i księgowość twierdzą, że nie ma żadnych zaległości, z kolei część mediów donosi co innego. "Chce mieć czarno na białym mamy zaległości, czy nie mamy zaległości" - powiedział lider Twojego Ruchu.

Nowym rzecznikiem Twojego Ruchu został Michał Kabaciński. Polityk podkreślił, że Andrzej Rozenek poinformował władze partii o swojej decyzji w formie pisemnej i wszystko może jeszcze wrócić do normy, kiedy wątpliwości się wyjaśnią.

Media donosiły, że Janusz Palikot nie rozlicza prawidłowo pracowników swojego klubu. Chodziło głównie o niepłacenie lub zaniżanie składek ZUS.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi kontrolę w klubie.