- Marszałek Borusewicz zachowuje się identycznie jak niegdyś Lech Kaczyński. Takie samo machanie szabelką - powiedział na antenie TVN24 lider Twojego Ruchu Janusz Palikot.

Pol odniósł się w ten sposób do niewpuszczenia marszałka Senatu do Rosji na pogrzeb zastrzelonego opozycjonisty Borysa Niemcowa.

Rosyjski ambasador w Warszawie informował MSZ, że jest to odpowiedź na unijne sankcje dyplomatyczne. „Interpretujemy to w ten sposób, że przewodnicząca Rady Federacji czyli rosyjskiego senatu pani Walentyna Matwijenko jest od roku objęta sankcjami unijnymi ze względu na aneksję Krymu i działania Rosji wobec Ukrainy. Prawdopodobnie Rosja zastosowała analogiczne działania wobec szefów Senatów Unii Europejskiej” - mówił rzecznik polskiego MSZ Marcin Wojciechowski.

Reklama

- Inicjatywa Borusewicza była skazana na niepowodzenie. Na podstawie czego twierdził, że wjedzie do Rosji? Gdyby była to inicjatywa Unii Europejskiej, prezydenta Tuska, miałaby szanse powodzenia, a tak to była zwykła dziecinada - mówił Janusz Palikot w TVN24.