Koniec klubu Janusza Palikota w Sejmie. Twój Ruch przekształci się w koło poselskie "Ruch Palikota" - ogłosił szef partii i kandydat na prezydenta. Janusz Palikot stwierdził, że kłopoty w jakich znalazło się jego ugrupowanie, wynikają z - jego zdaniem rosnącego dla niego poparcia.
Reklama

"W ciągu ostatnich kilku tygodni bez przerwy ktoś mi rzuca kłody pod nogi, próbuje wbić nóż w plecy, sparaliżować moją kampanię." - mówił Janusz Palikot.

Decyzja o rozwiązaniu klubu zapadła w nocy. Dziś poinformował o niej na konferencji prasowej w Sejmie Janusz Palikot, tłumacząc że ciągłe odejścia z klubu odciągają jego uwagę od kampanii. Dodał, że jest pewien odbudowy poparcia dla swojego ugrupowania.

Wcześniej ze swoich funkcji w klubie zrezygnował Andrzej Rozenek, jego rzecznik. "W związku z niewyjaśnionymi nieprawidłowościami finansowymi składam rezygnację z funkcji rzecznika Twojego Ruchu, członka zarządu oraz sztabu wyborczego" - poinformował Rozenek.

W 2011 roku ówczesnemu Ruchowi Palikota, który później przekształcił się w Twój Ruch, udało się wprowadzić do Sejmu 40 posłów.