We wschodniej części Ukrainy spada liczba ataków na ukraińskie wojska. Przeciwnik częściej wykorzystuje bezzałogowe samoloty zwiadowcze.

Wczoraj w ciągu dnia oraz w nocy Ukraińcy zauważyli 15 takich samolotów, jeden z nich został zestrzelony. W nocy zanotowano 10 przypadków ostrzałów ze strony separatystów z wykorzystaniem Gradów i artylerii, a także jedno bezpośrednie starcie. Była to nieudana próba wejścia bojówkarzy do miejscowości Szyrokine koło Mariupola.

Tymczasem pojawiają się nieoficjalne informacje dotyczące liczby zabitych w Debalcewe. Według ekspertów wojskowych, w ciągu miesiąca walk zginęło tam od 171 do 179 Ukraińców. Jest co najmniej 110 jeńców. Są to niepełne dane, ponieważ w czasie ewakuacji 18 lutego stracono kontakt z wieloma oddziałami.

Doradca prezydenta Jurij Biriukow twierdzi, że straty wroga: separatystów i wojsk rosyjskich są o wiele większe i wynoszą 2911 osób od początku roku. 868 z nich zginęło już po zignorowanym pod Debalcewe przez Moskwę i separatystów zawieszeniu broni.