Rolnicze OPZZ: Chcemy referendum ws. odwołania Sawickiego

17 lutego 2015

Rolnicze OPZZ chce referendum w sprawie odwołania ministra rolnictwa Marka Sawickiego. W tym celu związkowcy rozpoczęli już zbiórkę podpisów na terenie całej Polski. Ich zdaniem, polityk PSL nie potrafi pomóc producentom żywności w dobie niskich cen skupu surowców i rosyjskiego embarga.

Referendum ma też rozwiać podejrzenia w stosunku do lidera rolniczych protestów Sławomira Izdebskiego, że uprawia on politykę. "Będą podpisy, to znaczy, że to rolnicy chcą odwołać ministra, a nie Izbebski" - mówi szef rolniczego OPZZ

Sławomir Izdebski przewiduje, że pomysł referendum poprze wielu przedstawicieli polskiej wsi. Na listy już wpisują się osoby blokujące drogi w Wielkopolsce czy na Kujawach. Inicjatywę można wesprzeć również przez internet.

Wiele podpisów, rolniczy związkowcy mogą zebrać w czwartek. Na ten dzień zapowiedzieli w Warszawie pikietę przed kancelarią premiera oraz rozbicie "zielonego miasteczka". Może w niej uczestniczyć nawet 10 tysięcy osób.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.