Siedem milionów euro zainkasowała rzymska mafia od marynarki wojennej, której miała dostarczyć ponad dziesięć milionów litrów ropy naftowej. Miał ją przywieźć do Włoch tankowiec, który - jak się okazało - już dawno nie pływał, bo zatonął u wybrzeży Nigerii.

Wśród aresztowanych w poniedziałek członków gangu oszustów jest jeden oficer i dwóch podoficerów włoskiej marynarki wojennej. Pozostali zaś związani są z wykrytą dwa tygodnie temu tzw. rzymską mafią - organizacją przestępczą, która kontrolowała przedsiębiorstwa komunalne i przekupywała lokalnych polityków.

Prowadzący śledztwo nie znają jeszcze wszystkich szczegółów tego procederu. Wiedzą jedynie, że skarb państwa wydał siedem milionów euro, za które marynarka wojenna miała kupić ponad dziesięć milionów litrów paliwa. A jednocześnie, że organizacja przestępcza w ostatnim czasie wyzbywała się nieruchomości i zakładała stacje benzynowe na terenie Wiecznego Miasta i okolic. Po to, podejrzewa prokuratura, by sprzedawać paliwo pochodzące z przemytu, po intratnych cenach, bo bez podatku i akcyzy.