Marszałek Sejmu zarządził audyt i sprawdzi wyjazdy służbowe posłów.
Reklama

Wczoraj trzech polityków PiS zostało zawieszonych w związku z wyjazdem do Madrytu, na który pobrali pieniądze z Kancelarii Sejmu, ale nie do końca była to delegacja.

Małgorzata Kidawa-Błońska z PO powiedziała, że takie sprawdzenie jak posłowie wykorzystują publiczne pieniądze to bardzo dobry pomysł. Mam nadzieję, że moi koledzy z klubu tak się nie zachowywali - dodała. W jej opinii, wydawanie publicznych pieniędzy zawsze powinno być kontrolowane.

W ocenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej zachowanie posłów PiS jest niedopuszczalne. Jeżeli jakikolwiek polityk dopuszcza się oszustwa to dotyka to całej klasy politycznej i w tym wypadku całego parlamentu - mówi polityk PO.

Jeśli doniesienia medialne w sprawie trzech posłów PiS-u potwierdzą się, to będzie wniosek o usunięcie ich z partii - zapowiedział Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Sprawę trzech zawieszonych posłów Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego Komitet Polityczny partii omówi najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.